всі ми знаємо,які наші любі дітки допитливі.А задовільнити це їхнє бажання зможе тільки відчуття тактильності. Тобто, коли малята самі доторкнуться, відчують, обстежать незвідане. Отже, дослідницька діяльність допоможе розкрити малюкам прекрас- ний навколишній світ. Тож досліджуймо разом з дітьми!!!
Тема. Дослідницька
діяльність з дітьми середньої групи «Допоможемо Катрусі загасити вогонь»
Підготувала
вихователь
Інна Мартинюк
Тема. Дослідницька
діяльність з дітьми середньої групи «Допоможемо Катрусі загасити вогонь»
Підготувала вихователь Інна Мартинюк
Мета.Розвивати пізнавальний інтерес до
пошуково-дослідницької діяльності, увагу, допитливість, обережність,
спостережливість.Виховувати безпечне ставлення до себе та інших. Закріплювати
знання дітей про правила поводження з вогнем. За допомогою дослідницької
діяльності познайомити зі способами самостійного гасіння невеликого вогню. Навчити
дітей робити самостійні висновки за результатами досліду;
Обладнання. Уривок з мультфільму"Щоб не трапилось біди"("Уроки тітоньки Сови"),коробочка з сірниками, 4 свічки, склянка з
водою, пісок, земля, пуста склянка, лялька-дівчинка.
Хід заняття
Розповідь вихователя. «Жила-була дуже допитлива маленька дівчинка Катруся.
Постійно задавала запитання мамі «Чому світить сонце? Чому дме вітер? Навіщо
деревам кора? Чому у котика чотири лапки? Коли вона не отримувала відповіді на
якесь запитання, то починала самостійно все досліджувати – зрізати кактус матусі,
щоб довідатись що всередині; відрізала шматок волосся, щоб роздивитися,яке воно; татовою викруткою розбирала праску, щоб зрозуміти звідки йде
пара. І от Катруся завітала до нас. Вона принесла чотири свічки, сірники і їй закортіло дізнатися, як можна загасити запалені свічки. Давайте проведемо
кілька дослідів і дізнаємось разом з Катрусею, як можна загасити свічки та
пояснимо їй чому не можна бути необачною з вогнем.»
Дослідницька діяльність.
Вихователь.Давайте проведемо досліди
у нашій лабораторії, але спочатку пригадаємо «Правила поводження в лабораторії»
- Уважно слухати і
виконувати вказівки вихователя.
- Нічого не брати до рота.
- Не шуміти і не заважати
один одному.
- Не штовхати один-одного.
- Не торкати під час
досліду обличчя і очі.
- Тримати руки чистими.
- Прибирати за собою робоче місце.
Проведення дослідів.Вихователь запалює свічки-Діти,
чого боїться вогонь? (відповіді дітей). Давайте перевіримо ваші
припущення.
Мета.Розвивати пізнавальний інтерес до
пошуково-дослідницької діяльності, увагу, допитливість, обережність,
спостережливість.Виховувати безпечне ставлення до себе та інших. Закріплювати
знання дітей про правила поводження з вогнем. За допомогою дослідницької
діяльності познайомити зі способами самостійного гасіння невеликого вогню. Навчити
дітей робити самостійні висновки за результатами досліду;
Обладнання. Уривок з мультфільму"Щоб не трапилось біди"("Уроки тітоньки Сови"),коробочка з сірниками, 4 свічки, склянка з водою, пісок, земля, пуста склянка, лялька-дівчинка.
Хід заняття
Розповідь вихователя. «Жила-була дуже допитлива маленька дівчинка Катруся. Постійно задавала запитання мамі «Чому світить сонце? Чому дме вітер? Навіщо деревам кора? Чому у котика чотири лапки? Коли вона не отримувала відповіді на якесь запитання, то починала самостійно все досліджувати – зрізати кактус матусі, щоб довідатись що всередині; відрізала шматок волосся, щоб роздивитися,яке воно; татовою викруткою розбирала праску, щоб зрозуміти звідки йде пара. І от Катруся завітала до нас. Вона принесла чотири свічки, сірники і їй закортіло дізнатися, як можна загасити запалені свічки. Давайте проведемо кілька дослідів і дізнаємось разом з Катрусею, як можна загасити свічки та пояснимо їй чому не можна бути необачною з вогнем.»
Дослідницька діяльність.
Вихователь.Давайте проведемо досліди у нашій лабораторії, але спочатку пригадаємо «Правила поводження в лабораторії»
- Уважно слухати і виконувати вказівки вихователя.
- Нічого не брати до рота.
- Не шуміти і не заважати один одному.
- Не штовхати один-одного.
- Не торкати під час досліду обличчя і очі.
- Тримати руки чистими.
- Прибирати за собою робоче місце.
1. Заливаємо свічку
водою. (Висновок: вогонь можна загасити водою)
2. Засипаємо свічку
піском. (Висновок: вогонь можна загасити піском)
3. Засипаємо свічку
землею. (Висновок: вогонь можна загасити землею)
4. Накриваємо свічку пустою склянкою. (Висновок: вогонь не може існувати без повітря, накривши склянкою свічку, ми припинили доступ повітря і вогонь згас. Отже, вогонь можна загасити припинивши доступ повітря)
Висновок
Вихователь
Отже, ми можемо загасити маленьку пожежу чим? (Відповіді дітей).
А Катрусі ми скажемо, що не можна гратися сірниками інакше виникне велика пожежа, яку важко буде загасити навіть дорослим, і від якої можуть загинути люди. Сірники не іграшка! Ними повинні користуватися тільки дорослі! А досліди потрібно проводити теж тільки під наглядом дорослих!
Пропоную всім разом з Катрусею переглянути мультик "Щоб не трапилось біди".
Запитати
-Що цікавого дізнались?
-Навіщо нам знати як гасити вогонь?
Немає коментарів:
Дописати коментар